Kokulur me kapuç dhe maskë, del para hetuesve shqiptari që vrau të dashurën në Greqi

schedule10:46 - 4 Dhjetor, 2022

schedule 10:46 - 4 Dhjetor, 2022

25-vjeçari shqiptar që qëlloi në kokë partneren e tij 19-vjeçare në banesën e saj në Pire, është dërguar para Prokurorisë dhe Hetuesit.

Vrasësi i vetë-rrëfyer mbërriti në Gjykatën e Pireut nën masa drakonike sigurie, ndërsa nuk pranoi t’i përgjigjej pyetjes së gazetarëve për motivin e vrasësjes së egër.

Mirëpo, duket se xhelozia patologjike e autorit ndaj 19-vjeçarit ka qenë ajo që e ka çuar drejt vrasjes.

Këtë, për më tepër, ai ua ka thënë edhe policëve të Drejtorisë Komunale të Teatrit, të cilëve u është dorëzuar menjëherë pas vrasjes.

/abcnews.al/