Kishte frikë se mos ndaheshin sërish, JLO “detyroi” Ben Affleck që të martoheshin më shpejt

schedule14:12 - 5 Gusht, 2022

schedule 14:12 - 5 Gusht, 2022

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck bënë bujë disa javë më parë pasi zbuluan se ishin martuar në Las Vegas. Mirëpo, së fundmi, disa thashetheme kanë dalë në dritë, ku pretendohet se këngëtarja me famë botërore ka “detyruar” aktorin që të martoheshin sa më shpejt të ishte e mundur.

Disa burime pranë këngëtares janë shprehur se Lopez e ka shtyrë Affleck që të martoheshin më herët pasi ishte e shqetësuar se aktori do të “ftohej” dhe do të ndryshonte mendje në momentin e fundit. Sipas mediave, JLo kishte frikë se mos përsëritej ajo që ndodhi në vitin 2004.

Jennifer Lopez 'rushed' to get married and was afraid Ben Affleck would get 'cold feet' before wedding: report | Fox News

Asokohe, ata u ndanë disa ditë para ceremonisë së dasmës, prandaj Lopez kishte frikë se Affleck do të tërhiqej përsëri nëse i jepej shumë kohë. Dhe mund të ketë qenë Affleck ai që i propozoi yllit latin, por ajo nuk donte të humbiste më kohë nga momenti kur tha po.

“Ajo ishte gati të martohej natën që Beni i propozoi, ” tha një burim për Globe, ndërsa një tjetër shtoi: “Ajo donte ta mbyllte atë dhe të hiqte çdo mundësi që Ben të ndryshonte mendjen ose të kishte mendime të dyta”.

Jennifer Lopez and Ben Affleck Get Married in Las Vegas - Variety

Të dy vazhduan historinë e dashurisë që lanë në mes 20 vite më parë. Çifti u njohën në xhirimet e filmit “Gigli”, ku aktori luajti edhe me Lopez-in, por në vitin 2004 u ndanë, pavarësisht propozimit për martesë që ylli kishte pranuar në atë kohë.

Jennifer Lopez and Ben Affleck set to buy £37 million LA mansion | The Independent

/abcnews.al