Kina fillon vaksinimin anti-Covid tek fëmijët e moshës 3-11 vjeç

schedule15:51 - 25 Tetor, 2021

schedule 15:51 - 25 Tetor, 2021

Kina këtë të hënë ka bërë me dije se ka nisur m e vaksinimin anti-Covid të fëmijëve të moshës mbi tre vjeç.  Ndërkaq deri më tani rreth 76% e popullsisë kineze është imunizuar me vaksinë ndaj Covid.

Ndër të tjera mediat bëjnë me dije se autoritetet përkatëse në Pekin po vazhdojnë të ndjekin politikën e tolerancës zero ndaj Covid dhe të merren me shpërthimet e fundit.

Ndërkohë që qeveritë qendrore po bëjnë të pamundurën për të imunizuar popullsinë përmes vaksinimit, duke njoftuar nisjen e vaksinimit për fëmijët e moshës 3 vjeç. 11./abcnews.al