Kim dhe Soreca takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese

schedule14:39 - 21 Janar, 2021

schedule 14:39 - 21 Janar, 2021

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim dhe ambasadori i BE, Luigi Soreca po zhvillojnë një takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Lajmi bëhet me dije nga burime për gazetaren e ABC, Erneta Shevroja.

Më herë kryediplomatja amerikane është takuar me kryetaren e Kushtetueses, Vitore Tushën. Gjatë takimit, Kim ka vlerësuar rolin e saj në krye të KED teksa theksoi se tani ajo ka përgjegjësinë të drejtojë GJK për shqyrtimin e çështjeve të rëndësishme. /abcnews.al