Kilicdaroglu: Votoni për të zhdukur regjimin tiranik

schedule11:33 - 28 Maj, 2023

schedule 11:33 - 28 Maj, 2023

Kilicdaroglu sapo ka votuar në shkollën fillore Argjentina, në Ankara.

“Për të hequr qafe regjimin tiranik dhe për të vendosur një demokraci të vërtetë, u bëj thirrje të gjithë qytetarëve që të shkojnë në qendrat e votimit. Këto zgjedhje po zhvillohen në kushte të vështira për shkak të tentativave për mashtrim, por unë besoj se qytetarët janë të lirë dhe të gatshëm të shkojnë në votime”, tha rivali i Erdoganit pas votimit.

“Dëshiroj të falënderoj nga zemra të gjithë qytetarët që votuan dhe luftuan për të drejtat e tyre të votës”, tha ai.

/abcnews.al