Kërkesa për arrestimin e Tahirit/ Lulzim Basha tregon “kush është Edi Rama”

schedule14:56 - 20 Tetor, 2017

schedule 14:56 - 20 Tetor, 2017

ryetari i Partisë Demokratike ka sulmuar Kryeministri Edi Rama që po bën çfarë të mundet për të shpëtuar ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Duke ju referuar mbledhjet të Këshillit të Mandateve dhe Imunitetit, Basha thotë se Kryeministri Rama ka futur në burg njerëz për mospagesë dritash, ndërsa po mbron Tahirin të kapur në flagrancë për trafik droge.

“Ky është Edi Rama: Ka futur njerëz për mospagesë dritash në burg ku janë vetëvrarë, ka futur në burg qytetarë të varfër për ca tulla mur të shtuar pa leje.