Katër raste të reja me Covid-19 në Vlorë, një prej tyre punonjës në Universitet

schedule14:54 - 18 Shtator, 2020

schedule 14:54 - 18 Shtator, 2020

Katër raste të reja me koronavirus janë konfirmuar pozitivë ditën e sotme në Vlorë. Burime bëjnë me dije se një prej tyre është staf në Universitetin Ismail Qemali.

Ndërsa tre rastet e tjera, janë një qytetar nga Drashovica, dhe dy familjarë me njëri-tjetrin në lagjen 24 Maji.

Numri i rasteve aktiv me koronavirus që prej fillimit të pandemisë, është 182, ndërsa në të gjithë vendin numërohen 4813 të tillë./m.v. abcnews.al