Karantinohet kryediplomati grek, pati kontakt me një të infektuar

schedule16:05 - 11 Nëntor, 2020

schedule 16:05 - 11 Nëntor, 2020

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë Nikos Dendias është vetizoluar në fillim të kësaj jave pasi zbuloi se ka kontakt me një person të konfirmuar me koronavirus.

Pas marrjes së lajmit, ai dhe personat me dy punon punon, janë testuar virus virus.

Për pasojë, agjenda e ministrit të Jashtëm grek është anuluar deri në fund të kësaj jave. Për këtë arsye, Dendias nukd o të takohet as me homologun egjiptian Sameh Sukri. Po ashtu, ministri nuk do të marrë pjesë as në darkën e mbaj në nder të presidentit të Egjiptit, Fatah Al Sisi. s.b/abcnews.al/