Kapshticë, 48 orë e bllokuar, shkak defekti në sistemin TIMS

schedule10:35 - 5 Nëntor, 2017

schedule 10:35 - 5 Nëntor, 2017

Dogana e Kapshticës vazhdon të jetë e bllokuar prej 48 orësh. Zyrtarët e kufirit thonë se kjo situatë ka lidhje me defektin në sistemin TIMS të palës greke. Policia greke lejon vetëm qytytarët me pasaporta greke dhe ata të BE. Në doganë për momentin nuk ka rradhë. Autoritetet tona të kufirit nuk kanë asnjë njoftim nga pala greke se kur pritet të riparohet defekti./abcnews