Kapet 217 kg marjuanë në Leçe, dy shqiptarë në pranga

schedule10:12 - 19 Janar, 2018

schedule 10:12 - 19 Janar, 2018

217 kilogram marijuanë e sekuestruar dhe dy shqiptarë të vënë në pranga është bilanci i një operacioni të përbashkët të kryer orët e fundit nga policia shqiptare dhe ajo italiane. Sipas një njoftimi për shtyp të bërë publik paraditen e së premtes njoftohet se falë një operacioni të përbashkët mes Policisë Kufitare dhe atyre italiane, u sekuestruan 217 kg lënde narkotike në zonën e Leçes. Bazuar në informacionet e dërguara në rrugë operative nga Policia Kufitare shqiptare homologëve italianë, u bë i mundur arrestimi i dy shqiptareve, njëri 37 vjec dhe tjeri 26 , të dy banues në Itali. Të rinjtë nga Shqiperia u kapën ndërsa ishin në përgatitje të trafikimit të lëndës narkotike në zonën e Leçes, Itali./abcnews.al