Kalendar “ferri” për Manchester United, “dhimbje koke” për Solskjaer

schedule12:17 - 25 Tetor, 2021

schedule 12:17 - 25 Tetor, 2021

Dita e djeshme për Manchester United do të jetë e paharrueshme, sigurisht në aspektin negativ. Liverpool arriti t’i mposhtë në “Teatrin e ëndrrave”, me rezultatin e thellë 5-0.

Një humbje shokuese kjo për “Djajtë e kuq”, dhe shumë pikëpyetje për Ole Gunnar Solskjaer.

Vështirësia për United sapo kanë filluar, dhe dhimbja e kokës për trajnerin Solskjaer do të bëhet edhe më e madhe, duke pasur parasysh se “Djajtë” kanë një kalendar “ferri” në 6 javët e ardhshme.

5 nga 6 ndeshjet e ardhshme Manchester United do ti luajë në transfertë, dhe vetëm ndeshjen kundër rivalëve të Manchesterit City do ta luajë në “Old Trafford”.

Ndeshjet e ardhshme për Manchester United:

Tottenham – Manchester United

Atalanta – Manchester United

Manchester United – Manchester City

Ëatford – Manchester United

Villarreal – Manchester United

Chelsea – Manchester United

/f.a/abcnews.al