Juve e Atletico japin “OK”-in, Morata tani varet nga e ardhmja e Dembele

schedule10:58 - 26 Janar, 2022

schedule 10:58 - 26 Janar, 2022

Alvaro Morata i kë kërkuar menaxherit të tij ta tranferojë te Barcelona dhe tashmë raportohet se Juventusi dhe Atletico Madrid janë dakord për këtë lëvizje.

Problemi është te katalanasit që e kanë shumë të vështirë për të regjistruar lojtarë për shkak të rregullave të “Fair Play” Financiar.

Gjithçka tani varet nga Ousmane Dembele, i cili nuk ka rënë dakord për të rinovuar dhe Barcelona po bën çmos ta shesë 6 muaj para përfundimit të kontratës. / abcnews.al