Jurgen Klopp i “habitur” me transfertat e Chelsea: Ende nuk e kuptoj se si është e mundur

schedule21:55 - 3 Shkurt, 2023

schedule 21:55 - 3 Shkurt, 2023

Merkatoja e “çmendur” e Presidentit të Chelsea, Todd Boehly, i cili shpenzoi plot 327 milionë euro, për të forcuar skuadrën, nuk mund të mos vihej re dhe nga klubet e tjera, ku jo të pakta kanë qenë reagimet e trajnerëve të tjerë mbi këto lëvizje.

Disa komente mbi këtë temë i ka bërë dhe trajneri gjerman i Liverpool, Jurgen Kloop, i cili tepër “i habitur”, ende nuk e kuptuar këtë pjesë të “biznesit”.

“Unë nuk e kuptoj se si është e mundur, por nuk më takon mua të shpjegoj se si funksionojnë gjërat. Unë nuk e kuptoj këtë pjesë të biznesit, por ata janë numra të mëdhenj. Ata janë të gjithë lojtarë shumë të mirë, ndaj urime.”,- është shprehur kreu i pankinës së Liverpool. /i.m /abcnews.al