Jesy Nelson rrëfen arsyen pse hoqi dorë nga grupi që e bëri të famshme

schedule14:34 - 28 Shtator, 2021

schedule 14:34 - 28 Shtator, 2021

Jesy Nelson ka zbuluar për herë të parë arsyen që e largoi nga “Little Mix” pas 10 vitesh. Këngëtarja 30-vjeçare theksoi se të qenit pjesë e një prej grupeve më të suksesshme të vajzave në Britani ndikoi në shëndetin e saj mendor. Në një intervistë, ajo shpjegoi se si gjërat e vogla e bënin të ndihej ‘e bllokuar’.

Kur ishte fjala për gjërat e vogla, si nëse duhej të bënim një video dhe të gjithë duhej të vishnim bikini dhe unë nuk doja të vishesha me bikini sepse ndihesha si m*t, nuk mund ta bëja.”, tha ajo. Pavarësisht se pranoi se kishte momente të bukura me grupin, Jesy ishte e vendosur të largohej.

Kohë të vështira: Ylli i popit 30-vjeçar detajoi sesi "krahasimi i vazhdueshëm" që erdhi me të qenit pjesë e një prej grupeve më të suksesshme të vajzave në Britani ndikoi në shëndetin e saj mendor (foto me Leigh-Anne Pinnock, Perrie Edwards dhe Jade Thirlwall në 2019)

Për largimin e saj nga grupi dhjetorin e kaluar, ajo tha: “Unë me të vërtetë nuk doja të shqetësoja njerëzit dhe nuk doja që njerëzit të mendonin kështu për mua, por nuk më intereson më – sepse ishin dhjetë vjet nga jeta ime, jeta me të cilën isha shumë e pakënaqur.

Nga katër në tre: Vendasit e Essex fillimisht u audicionuan si një akt solo në X Factor të 2011 dhe u soll përsëri pas eliminimit të saj për të formuar Little Mix, së bashku me Jade Thirlwall, Perrie Edwards dhe Leigh-Anne Pinnock (nga RL) [grupi i fotografuar në 2020]

Sulmet që përjetonte shpesh ishte një tjetër arsye e këtij vendimi drastik. “Nëna ime ishte si ‘Pse e bën këtë? Ti jeton vetëm një herë. Kjo nuk je ti. Kjo nuk është Jesy që unë njoh. Je bërë një njeri që as nuk e njoh më.”, tregoi më tej ajo.

Përpara dhe lart: Aftësia e re e Jesy për të "marrë kontrollin" e gjithçkaje, nga videot muzikore deri tek stilimi, e ka lënë atë të ndiejë se një peshë është hequr nga supet e saj

/abcnews.al