Jesy hoqi dorë nga grupi, zbulohet arsyeja që shkaktoi krisjen e Little Mix

schedule12:42 - 13 Tetor, 2021

schedule 12:42 - 13 Tetor, 2021

Jesy Nelson u largua nga Little Mix pas afro një dekade. Lajmin e bëri me dije një vit më parë nëpërmjet një deklarate, ku shpjegonte se po tërhiqej për të mbrojtur shëndetin e saj mendor. Por vendimi për të hequr dorë nga grupi që i dha famë ishte një shok për anëtaret e tjera.

Një burim është shprehur se Leigh-Anne Pinnock, Perrie Edwards dhe Jade Thirlwall, u informuan për vendimin e saj nëpërmjet avokatëve. Ky vendim i papritur ka shkaktuar një krisje mes vajzave, me të cilën nuk kanë folur për një vit.

I mërzitur: Vendimi i Jesy për të hequr dorë erdhi si një tronditje e plotë për anëtarët Leigh-Anne Pinnock, Jade Thirlwall dhe Perrie Edwards pasi dëgjuan për vendimin e saj për t'u larguar përmes avokatëve

“Jesy krijoi këtë skenar. Ajo u largua nga grupi pa u thënë drejtpërdrejt vajzave apo menaxhmentit dhe ata edëgjuan për këtë përmes avokatëve të saj. Ata e kanë mbështetur atë për dhjetë vjet dhe e kanë mbrojtur dhe janë të shkatërruar nga e gjithë kjo.”, u shpreh një burim për Daily Mail.

'Ajo krijoi këtë skenar': Jesy Nelson është "fajtor" për përçarjen e Little Mix pasi ajo la grupin pa folur me ta dhe injoroi paralajmërimet e panumërta për pretendimet e zejtarisë

Por pavarësisht kësaj, vajzat nuk reaguan publikisht por mbështetën vendimin e saj. Raporti i tyre u bë publik vetëm këtë javë pasi Jesy, u rikthye në skenën muzikore si soliste. /abcnews.al