Jashtë planeve të Rangnick, Manchester United nxjerr në shitje 3 lojtarët e njohur

schedule16:59 - 22 Janar, 2022

schedule 16:59 - 22 Janar, 2022

Manchester United nuk po kalon një moment të mirë këtë sezon, teksa aktualisht pozicionohen në vendin e 7-të me 35 pikë të grumbulluara deri tani në Premier League.

Sipas “Daily Mirror”, djajtë e kuq janë të gatshëm të nxjerrin në shitje 3 lojtarët kryesorë të ekipit.

Trajneri Rangnick nuk i ka në planet në tij Edison Cavanin, Paul Pogbanë dhe Anthony Martial, të cilët sipas teknikut të përkohshëm duhet të shiten që më pas të punohet për të ndërtuar një skuadër më të fortë për sezonin e ardhshëm.

Cavani e Martial nuk është se po luajnë shumë duke mos gjetur hapësirë në formacionin titullarë,  derisa Pogba po qëndron në infermieri më shumë se sa në fushë prandaj Rangnick e ka parë të nevojshme që mund të largohen. /f.a/abcnews.al