Italia regjistron 15,943 raste të reja me Covid-19 dhe 429 humbje jete në 24 orë

schedule18:15 - 16 Prill, 2021

schedule 18:15 - 16 Prill, 2021

Italia regjistron 15,943 raste të reja me Covid-19, nga 327.704 teste të kryera dhe 429 humbje jete në 24 orë.

Ndërsa, sipas autoriteteve të shëndetit në vend, brenda ditës u shëruan nga virusi 18.779 qytetarë të tjerë ndërsa nga terapia intensive kanë dalë 3.366 pacientë.

Shkalla e pozitivitetit qëndroi 4.9 për qind, krahasuar me 5,3% të enjten. Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani, Italia ka regjistruar të paktën 3,8 milionë të infektuar dhe 116,366 viktima. sb/abcnews.al/