Itali/ E “tradhtoi” vetja, arrestohet shqiptari me 4 kilogramë kokainë në makinë

schedule12:35 - 7 Shkurt, 2023

schedule 12:35 - 7 Shkurt, 2023

Një shqiptar është vënë në prangat policisë italiane pasi është kapur me 4 kilogramë kokainë në makinë.

Ai u ndalua për kontroll rutinë nga policia rrugore në Firence, por edhe pse u përpoq të qëndronte i qetë, shfaqi shenja shenja nervozizmi, që i bëri efektivët të dyshonin dhe të të thellonin kontrollin.

Ata gjetën 4 pako me kokainë nga 1 kilogram secila dhe më pas e sekuestruan bashkë me automjetin.

Shqiptari ishte pa leje qëndrimi në Itali. r.t/abcnews.al