Ishin duke gatuar, shpërthen bombola e gazit në banesën e çiftit të moshuar në Fier

schedule16:40 - 18 Maj, 2022

schedule 16:40 - 18 Maj, 2022

Një bombol gazi ka shpërthyer në banesën e një çifti të moshuarish në katin e dytë të një pallati në lagjen 29 Nëntori në Fier.

Abcnews.al mëson se sapo çifti i të moshuarve panë flakët kanë njoftuar repartin zjarrfikës.

Bombola e gazit ka qenë e ndezur pasi çifti ka qenë duke gatuar.

Për të evituar përhapjen e flakëve i zoti i shtëpisë ka tentuar të largojë bombolën që ishte në aneksin e shtëpisë dhe ka pësuar dëmtime të lehta në duar.

Pranë vendit të ngjarjes kanë shkuar zjarrfikësit dhe uniformat blu.

/abcnews.al/