Ish ministri i Infrastrukturës rezulton pozitiv me koronavirus

schedule14:36 - 7 Korrik, 2020

schedule 14:36 - 7 Korrik, 2020

Ish ministri i Infrastrukturës në Kosovë, Lumir Abdixhiku ka rezultuar pozitivë me koronavirus.

Abdixhiku përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan se është testuar edhe bashkëshortja e tij e cila është identifikuar me Covid 19.

Sot unë dhe Albina jemi testuar pozitiv. Ndjehemi mirë dhe nuk kemi ndonjë simptomë. Jemi vetizoluar dhe po përcjellim rekomandimet e institucioneve. Kujdesi i tyre është i jashtëzakonshëm”, ka shkruar Abdixhiku./abcnews.al