Interi rrit ofertën për Chelsea, tentohet goditja e dyfishtë

schedule12:39 - 9 Korrik, 2020

schedule 12:39 - 9 Korrik, 2020

Achraf Hakimi ka përforcuar krahun e djathtë të Interit, që po merret me sigurimin e linjës së majtë. Emerson Palmeri është një nga kandidatët dhe të preferuarit e Antonio Contes.

Zikaltrit i ofruan 20 milion euro Chelsea për kartonin e 25-vjeçarit italo-brazilian. Klubi londinez e cilësoi të ulët propozimin dhe e refuzoi ofertën. Interi nuk është dorëzuar dhe ka përgatitur ofertën e radhës.

30 milion euro ka gati klubi italian për lojtarin e kombëtares italiane dhe Oliver Giroud. Conte i do të dy teksa e tentoi edhe në janar sulmuesin 33-vjeçar, i cili ka edhe një vit kontratë me “Blutë e Londrës”. /abcnews.al