Infektohen me koronavirus 35 persona në qendrën e personave me aftësi të kufizuara në Greqi

schedule18:01 - 24 Nëntor, 2020

schedule 18:01 - 24 Nëntor, 2020

35 raste me koronavirus janë konfirmuar në Qendrën e Zhvillimit të personave me aftësi të kufizuara,  Ampelonas, në Larisa të Greqisë.

Autoritetet shëndetësore kanë ngritur alarmin, pas identifikimit të rasteve.

Mësohet se pas zbulimit të rasteve të para , dy personat u izoluan.

Gjithashtu bëhet me dije se gjendja shëndetësore e të prekurve, aktualisht është e qëndrueshme.

Presidenti i Qendrës së Mirëqenies Sociale tha se shumica e punonjësve janë asimptomatikë dhe se të gjithë janë në shtëpitë e tyre./abcnews.al/