Incident në det, anija greke përplaset me turken

schedule08:58 - 11 Nëntor, 2020

schedule 08:58 - 11 Nëntor, 2020

Një përplasje midis një anije-cisternë greke dhe një anijeje peshkimi turke ndodhi të mërkurën në mëngjes, pranë qytetit turk Mersin në Adana.

Mediat greke raportojnë se anija turke e peshkimit u përmbys dhe një operacion shpëtimi po zhvillohet aktualisht.

Rrethanat e përplasjes, si dhe sa njerëz ishin në anijen e peshkimit nuk dihen ende. g.v/abcnews.al