I zhveshën dhe u lidhën duart e sytë! Karteli meksikan ekzekuton tre trafikantë të El Chapos

schedule18:11 - 3 Tetor, 2020

schedule 18:11 - 3 Tetor, 2020

Tre trafikantë droge të lidhur me “El Chapon” janë ekzekutuar në Meksikë.

Mediat meksikane dhe më pas ato botërore kanë publikuar pamjet e momentit kur tre trafikantët me sytë dhe duart e lidhura janë vrarë.

Trafikantët e lidhur me kartelin Sinaloa u zhveshën dhe u ekzekutuan nga karteli Jalisco New Generation.

Mediat meksikane theksojnë se janë disa kartele që po luftojnë për kontrollin e Zacatecas, i cili ofron rrugë jetike të trafikut të drogës drejt kufirit me SHBA./ db/Abcnews.al