Humb jetën nga COVID-19 ish-kryebashkiaku i Kavajës Selim Veizi

schedule13:42 - 15 Nëntor, 2020

schedule 13:42 - 15 Nëntor, 2020

Ish-kryetari i Bashkisë së Kavajës, Selim Veizi ka humbur jetën në  moshën 75-vjeçare.

Veizi ishte infektuar me Covid -19 dhe prej disa ditësh ishte në luftë për jetën, të cilën fatkeqësisht e humbi.

Ministria e Shëndetësisë raporti ditën e djeshme 9 raste me koronavirus në Kavajë, ndërsa i bëri apel qytetarëve të respektojnë masat e vendosura për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

/abcnews.al/