Holandezi çan kordonin e policisë dhe arrestohet, ultrasit e Romës arrijnë në hyrje

schedule19:10 - 25 Maj, 2022

schedule 19:10 - 25 Maj, 2022

Roma-Feyenoord nis në orën 19:00, ndërkohë që tifozeritë e të dyja ekipeve po futen në stadium.

Një prej holandezëve ka çarë kordonin e policisë, por nuk ka mundur të futet dot. Ai është ndaluar dhe është arrestuar.

Nga krahu tjetër tifozët e Romës i janë afruar stadiumit dhe janë duke u futur brenda për të mbushur tribunën e tyre. / abcnews.al