“Hapësira zero” në Bienalen e arkitekturës në Venecia

schedule17:48 - 23 Prill, 2018

schedule 17:48 - 23 Prill, 2018

Projekti artistik “Hapësira zero” përfaqëson  Shqipërinë më 26 Maj në Bienalen e arkitekturës në Venecia. Pavioni shqiptar do të përfaqësohet me një instalacion, ku pasqyron mënyrën e jetesës dhe të ardhmen e qytetit ku si kryepersonazh është vetë qytetari./abcnews.al