Hahn paralajmëron lajmin e mirë për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

schedule14:11 - 31 Tetor, 2019

schedule 14:11 - 31 Tetor, 2019

Komisioneri evropian për zgjerimin Johanes Hahn, tha se është i bindur se rezultati zhgënjyes i Këshillit Europian, që i refuzoi Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut fillimin e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian, do të ndryshojë së shpejti.

“Rezultati zhgënjyes i Këshillit të kaluar Europian, që i refuzoi Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut fillimin e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian shumë shpejt do të ndryshojë”, shkruan Hahn në Tëitter.

Komisioneri Hahn takoi në Bruksel së bashku me presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, i cili ritheksoi mbështetjen e tij për perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor./ABC News Albania