Haaland “shqetëson” Guardiolan, “bomberi” humb sfidën me Liverpool

schedule22:55 - 30 Mars, 2023

schedule 22:55 - 30 Mars, 2023

Lajmet nuk janë aspak të mira për Pep Guardiolën në prag të Manchester City-Liverpool, teksa 2 ditë përpara duelit të rëndësishëm, Erling Haaland nuk është stërvitur me klubin, duket shqetësuar jo pak tekniun spanjoll.

“Bomberi” 22-vjeçar pësoi një dëmtim në ijë në grumbullim me kombëtaren e Norvegjisë dhe për këtë arsye nuk luajti përballë Gjeorgjisë dhe Spanjës.

Dëmtimi nuk duket shumë serioz për norvegjezin, por mungesa e tij në stërvitje tregon shumë, ndërsa te Manchester City nuk duan të rrezikojnë me rikuperimin e tij, kështu që vështirë të luajë ndaj “të kuqve”, në mënyrë, që “makineria” e golave të “qytetarëve”, të jetë gati për çerek-finalen e Champions League ndaj Bayern. /i.m /abcnews.al