Gurë e shishe alkooli, përleshje masive mes grekëve dhe shqiptarëve, shkak sherri mes fëmijëve

schedule09:37 - 23 Korrik, 2022

schedule 09:37 - 23 Korrik, 2022

Një përleshje e ashpër mes dhjetëra grekëve dhe shqiptarëve ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në perëndim të Selanikut.

Sipas informacioneve të protothema.gr, gjithçka ka ndodhur pak pas orës 22:00 në Parkun Peristeria.

Sipas dëshmitarëve okularë, shkak ka qenë fakti se të miturit e dy familjeve janë grindur me njëri-tjetrin.

Më pas gratë e dy familjeve filluan të rriheshin, ndërsa episodi u shndërrua shpejt në një sherr të ashpër ku u përfshinë më shumë se 20 persona.

Të njëjtat informacione thonë se fillimisht ka shpërthyer një sherr mes të miturve dhe më pas janë përfshirë prindërit.

Në episodin e egër që zgjati rreth një orë, ata përdorën gurë, shishe alkooli dhe sende të tjera.

Banorët e lagjes të frikësuar kanë lajmëruar policinë e cila ka shkuar në vendngjarje.

Nga ngjarja kanë mbetur të plagosur të paktën dy persona dhe deri më tani policia ka arrestuar katër persona./Abcnews.al/