Guardiola zgjedh lojtarin më të mirë në Premier League

schedule11:38 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 11:38 - 2 Dhjetor, 2021

Manchester City fitoi të mërkurën mbrëma kundër Aston Villa dhe kështu shton fitoren e tij të gjashtë radhazi. Gjatë vizitës në Villa Park, ‘qytetarët’ pësuan, por arritën një fitore të merituar, e cila vazhdon t’i mbajë në mes të luftës për titullin.

Bernardo Silva është kryesisht përgjegjës për momentin e madh të Cityt. Pesë gola dhe një asistim këtë sezon e bëjnë portugezin një nga lojtarët më të rëndësishëm për Pep .

Fakti është se i pyetur se ku e vendosi portugezin në renditjen e lojtarëve më të mirë në Premierligë , trajneri katalanas nuk kishte asnjë dyshim: “Ai është më i miri ” , iu përgjigj ai mediave./abcnews.al