Grupi PS, Braçe debate me Ahmetajn për tatimin e pagës 40 mijë lekë

10:52 | 03/12/201810:520

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur para nisjes së seancës plenare.  Buxheti për vitin 2019 dhe ndryshimet në paketën fiskale janë bërë objekt debati midis deputetëve socialistë. Kryetari i komisionit të ekonomisë Erjon Braçe ka kërkuar të mos votohet neni që taton pagat deri në 40 mijë lekë. Por ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka këmbëngulur që ndryshimet e propozuara prej tij të miratohen në seancën e sotme plenare.

Ky debat ka nisur më herët, gjatë shqyrtimit të projekt buxhetit në komisionin parlamentar të ekonomisë. Të dy deputetët socialistë nuk janë tërhequr nga qëndrimet e tyre. Vendimi do të merret sot nga mazhoranca në parlament./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono