Greva greke, boshatiset Kakavija dhe Kapshtica

schedule12:24 - 30 Maj, 2018

schedule 12:24 - 30 Maj, 2018

Mbyllja e kufirit për shkak të grevës 24 orëshe të sindikateve greke ka boshatisur Kakavijën dhe Kapshticën.

Ndryshe nga rastet e mëparshme, ku  krijoheshin radhë mjetesh drejt Greqisë, kësaj here ka ndodhur e kundërta. Siç shikohet edhe në pamjet e xhiruara sot në Kakavijë dhe në Kapshticë, edhe këmbësorët janë të rrallë.

Në njoftimin e Policisë Kufitare ditën e martë, udhëtarët u njoftuan për mbylljen 24 orë të kufirit me Greqinë pasi pala greke është në grevë masive./abcnews.al