Goditet me grusht në zyrë nënkryeatri i Bashkisë Gjirokastër

schedule13:40 - 2 Maj, 2018

schedule 13:40 - 2 Maj, 2018

Nënkrytari i Bashkisë së Gjirokastrës denoncoi sot se është goditur me grushta nga një zyrtar i Prefekturës. Aurel Lapa ka akuzuar zyrtarin Shefqet Aliko, por nuk janë sqaruar ende arsyet pse ka ndodhur ky sherr, por sipas policisë të dy po merren në pyetje. Ndërkohë kryetarja e Bashkisë, Zamira Rami, dha një konferencë për shtyp, e cila kërkoi të zbardhet sa me shpejt ngjarja.  Kurse dy orë pas ngjarjes ka reaguar dhe Prefektura, i cili e ka cilësuar incidentin privat dhe jo institucional. /abcnews.al