Goditet banda, 7 shqiptarë të arrestuar për 60 kg kokainë, si funksiononte rrjeti

schedule19:25 - 1 Nëntor, 2021

schedule 19:25 - 1 Nëntor, 2021

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja nga operacioni anti-drogë që çoi pas hekurave 12 persona, mes tyre edhe 7 shqiptarë, ndërsa u sekuestruan 60 kg drogë, kokainë dhe heroinë. Vendimet janë firmosur nga gjykata e L’Aquila. Operacioni u shtri në disa qytete italiane. Hetimet nisën në vitin 2019. Banda furnizohej me kokainë nga Belgjika dhe Holandë.

Shqiptarët e arrestuar:
Gjysho Bana 38 vjeç
Emiljan Guri 31 vjeç
Bujar Perlica 49 vjeç
Edmond Roci 45 vjeç
Brikeli Ziu 35 vjeç
Miklovan Ziu 42 vjeç
Armand Veliu 34 vjeç

/ Abcnews.al