Gjendet një kafkë dhe eshtra njeriu në Kurbin

schedule15:07 - 3 Prill, 2022

schedule 15:07 - 3 Prill, 2022

Një kafkë dhe eshtra njeriu janë gjetur në afërsi të fshatit Adriatik në Kurbin. Mësohet se eshtrat janë gjetur në disa ferra, në një rrugë rurale pranë bregdetit.

Eshtrat e gjetura do të dërgohen për ekzaminim në mënyrë që të zbardhet identiteti i viktimës.

Forca të shumta policore ndodhen aktualisht në vendngjarje.

NJOFTIMI

“Me datë 03.04.2022, rreth orës 13: 30, kemi marrë njoftim se në vendin e quajtur “Fushë Kuqe”, në një parcele me ferra , nga shërbimet e Policisë Kufitare Shëngjin janë konstatuar mbetje kockore si ato të njeriut.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje, ndërsa mbetjet kockore do të dërgohen në Institutin e mjekësisë ligjore ,për ekzaminime të mëtejshme.” /abcnews.al/