Gerrard për Bellingham: Nëse është nevoja, shkoj unë në Dortmund dhe e sjell te Liverpool

schedule15:57 - 27 Janar, 2023

schedule 15:57 - 27 Janar, 2023

Real Madrid ka frikë të humbasë transferimin e mundshëm të Jude Bellingham. Liverpool është në gjurmët e të riut anglez të Dortmund, i cili mund të shfrytëzojë ndihmën e Steven Gerrard, ku legjenda angleze është i dashuruar me lojtarin 20-vjeçar.

“Bellingham duhet të jetë një objektiv i Liverpool, kjo është e qartë. Unë jam një tifoz i madh i tij dhe Liverpool-it i mungon një lojtar si ai, i cili aktivizon lojën, ndalon aksionet kundërshtare, shënon, driblon, me pak fjalë të gjitha.

Bellingham i plotëson të gjitha kërkesat, do të ishte një përforcim i madh. Gjithçka që duhet të bëjë Bellingham është të më njoftojë se cilat janë planet e tij. Unë fluturoj menjëherë në Dortmund, e nxjerr për darkë e më pas e kthej në Angli”, tha Gerrard duke qeshur për “BT Sport”./ h.ll/abcnews.al