George Clooney ka veshur të njëjtin kostum prej 20 vitesh

schedule09:34 - 4 Nëntor, 2022

schedule 09:34 - 4 Nëntor, 2022

George  Clooney është një aktor i klasit të parë, fitues i çmimit Oskar dhe në të njëjtën kohë një njeri me humor të shkëlqyeR, i cili nuk ngurron të qeshë. Stilistikisht ka llojin e vet. Ai shpesh vesh bluzë polo dhe xhinse të gjera, ndërsa orat që mban rreth kyçit të dorës sa herë që fotografohet në tapetin e kuq kanë shkruar historinë e tyre. Gjithashtu, ai vesh pothuajse gjithmonë të njëjtin kostum, pak a shumë, domethënë pasi nuk është e njëjta pjesë, por kostume identike, por të ndryshme.

Kostumet gri të Clooney 

Prandaj, zakonisht, jo gjithmonë, kur aktori dëshiron të duket më i butë, ai kombinon një kostum gri me një këmishë të zezë ose të bardhë dhe një palë këpucë të zeza me lidhëse. Ky zakon i tij mund të mos e bëjë atë një pionier, por i jep atij diçka të admirueshme, qëndrueshmërinë.

Megjithatë, që kur Clooney u bë qendra e vëmendjes në fillim të viteve 1990, modat e kostumeve kanë ardhur dhe janë zhdukur. Pantallonat u ngushtuan, u zgjeruan dhe u ngushtuan përsëri shumë herë, xhaketat mbetën të njëjta. Megjithatë, për disa arsye, kostumet që ai vesh, identike me njëri-tjetrin për të paktën njëzet vitet e fundit, duken gjithmonë të rëndësishme.

Sigurisht, efekti është shik sepse kostumet specifike i ka veshur Clooney dhe jo dikush tjetër. Kështu që kopjimi i stilit të tij nuk do t’ju bëjë menjëherë elegant si ai./abcnews.al