George Clooney e pranon hapur: Kam bërë një gabim “të tmerrshëm” me fëmijët e mi binjakë

schedule20:13 - 29 Shtator, 2022

schedule 20:13 - 29 Shtator, 2022

George Clooney ka pranuar se me Amal Alamuddin janë gjetur në një pozitë shumë të vështirë pas një vendimi të pamenduar për të rritur fëmijët e tyre binjakë.

Aktori 61-vjeçar dhe bashkëshortja e tij 44-vjeçare janë shfaqur në CBS Mornings, ku kanë folur ndër të tjera edhe për fëmijët e tyre binjakë, të cilët tashmë janë 5 vjeç.

Konkretisht, kur prezantuesi Gayle King e pyeti nëse fëmijët “flasin shumë”, George Clooney u përgjigj: “Ne bëmë një gabim të tmerrshëm. Ne u mësuam atyre italisht, por ne vetë nuk flasim italisht. Pra, ne u kemi dhënë atyre një gjuhë me të cilën mund të na dëmtojnë. Edhe ne të dy në thelb nuk e dimë se çfarë po thonë.”

Duke treguar se fëmijët e tyre flasin italisht dhe frëngjisht, aktori i njohur shtoi duke qeshur: “Unë jam nga Kentaki. Anglishtja është gjuha ime e dytë”.

Amal, e cila është një avokate, tha se djali i tyre i pëlqen shakatë, falë babait të tij. “Ti i mësove të gjitha këto mësime dhe tani ai po bën shaka edhe me babin e tij,” i tha ajo George.

Çifti, i cili u martua në shtator 2014, mirëpriti binjakët Ella dhe Alexander në qershor 2017.

Vitin e kaluar, Amal tha se George i mësoi fëmijët e tyre se si të luanin shaka ndërsa ata ishin të mbyllur në shtëpi gjatë pandemisë.

“Për momentin ai po mëson kryesisht shaka. Por ne do të shohim nëse do të zhvillohet,” tha ai për Entertainment Tonight në atë kohë, me George Clooney duke shtuar: “Në thelb, unë mendoj se ata mund të paguajnë vërtet me kalimin e kohës.”

Në fund të fundit, aktori fitues i Oskarit dihet se i pëlqen shakatë, veçanërisht kur bëhet fjalë për fëmijët e tij./abcnews.aal