Gentian Mezani, jo më trajner i Laçit

schedule17:43 - 1 Qershor, 2018

schedule 17:43 - 1 Qershor, 2018

Gentian Mezani nuk është më trajner i Laçit. Vlonjati deklaroi dorëheqjen nga skuadra kurbinase nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale dhe theksoi se u mori vendimin për arsye personale. Mezani arriti finalen e Kupës së Shqipërisë me Laçin, duke u mundur 0-1 nga Skënderbeu, ndërsa Superligën e përfundoi në vendin e katërt.

Mezani largohet edhe pse ekipi kurbinas u kualifikua për në Ligën e Europës, ku do të marrë pjesë gjatë verës. Tekniku 42-vjeçar cilësohet si një nga më të mirët të futbollit shqiptar, madje u shpall trajneri më i mirë sezonin e kaluar. Nuk dihet se ku do të jetë edicionin e ardhshëm, ndërsa pak mendohet se mund të ulet sërish në stolin e Flamurtarit.

Mezani ishte një nga dy trajnerët e vetëm të Superligës që nuk ishin shkarkuar apo dorëhequr gjatë sezonit, së bashku me Ilir Dajën e Skënderbeut, por tashmë edhe Laçi do të duhet të kërkojë një pasardhës për të./abcnews.al