Gafaxhiu Karius zyrtarisht i Newcastle, firmos kontratë shqiptare

schedule17:59 - 12 Shtator, 2022

schedule 17:59 - 12 Shtator, 2022

Loris Karius është rikthyer në Premier League, pasi i përfundoi huazimi në Gjermani dhe kontrata me anglezët e Liverpool.

Portieri, i shquar për gafat e tij, ka nënshkruar deri në janar me Newcastle, me opsion për ta zgjatur bashkëpunimin deri në fund të sezonit.

“Qymyrxhinjtë” bënë këtë lëvizje pas dëmtimit në stërvitje të portierit Karl Darlow. / abcnews.al