Fundi i një epoke, “senatori” i fundit i Romës drejt largimit

23:03 | 08/11/201923:030

Mbrojtësi i djathtë i Romës, Alessandro Florenzi, mund të largohet nga verdhekuqtë në janar, pasi minutat për të kanë qenë të kufizuara. Mediet italiane raportojnë se 28-vjeçari italian është i irrituar me vendimet e trajnerit Paulo Fonseca këtë sezon.

Ai ishte në stol kundër Borussia Monchengladbach në Europa League dhe kjo gjë nuk i ka pëlqyer aspak. Për Florenzin ka interesim nga Fiorentina, si dhe flitet se Interi është një nga skuadrat e tjera të interesuara për mbrojtësin romak.

Florenzi ka luajtur nëntë ndeshje për Romën këtë sezon, por ka startuar vetëm shtatë prej tyre. Për më tepër, ai ka luajtur 90 minuta të plota vetëm një herë këtë sezon, në humbjen 2-0 ndaj Atalanta në shtator./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono