florenzi

Florenzi-1.jpg
Veronik Istrefaj21:22 | 04/01/2020

Interi është tërhequr në garën për firmën e Alessandro Florenzi në merkaton e janarit, raporton Tuttosport. Zikaltërit e kishin identifikuar mbrojtësin italian si një objektiv të mundshëm, por një arsye që nuk është zbuluar ende, i shtyu ata të heqin dorë nga ideja e nënshkrimit të tij. Supozohet se është thjesht për shkak se drejtuesit e klubit po shikojnë alternativa të tjera.

Marcos Alonso i Chelsea dhe Matteo Darmian i Parmës kuptohet se janë dy lojtarë që Interi po i konsiderojnë përpara janarit. Kwadwo Asamoah vazhdon problemet me gjurin e tij e ka detyruar Interin të shikojë në tregun e transferimeve.

Mbetet të shihet se cili lojtar do të përfundojë tek Interi. Alonso është objektivi numër një, por një veprim për të varet plotësisht nga shuma që kërkon Chelsea për të. Darmian, në këtë moment, do të duket se ishte alternativa e parë dhe Interi do ta kishte më lehtë të nënshkruajë me italianin./abcnews.al

Hysaj-1.jpg
Vladimir Prenga09:49 | 14/11/2019

Roma e do dhe madje ka arritur edhe një akord me menaxherin e tij. Elseid Hysaj pret zhvillimet e janarit në merkato, por verdhekuqtë nga ana tjetër nuk janë të gatshëm për t’i kënaqur kërkesat financiare Napolit. Presidenti Aurelio De Laurentis kërkon 25 milionë euro për kartonin e anësorit shkodran.

Së fundmi, sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport”, ka një mënyrë se si Roma mund të shkojë te Hysaj. Zgjidhja është Florenzi, i cili te skuadra kryeqytetase po ngroh stolin. Për të nuk mungojnë oferta, por mund të sakrifikohet për Hysajn. Shkëmbimi mes tyre është një opsion.

Tjetri është shitja e Florenzit, që do të dërgonte në arkat e Romës të ardhura të rëndësishme. Gjithsesi klubi italian nuk është i gatshëm t’i paguajë 25 milionë euro dhe ky mbetet ngërçi për t’u zgjidhur./abcnews.al

Florenzi-1.jpg
Veronik Istrefaj17:28 | 13/11/2019

Deri më tani këtë sezon, Alessandro Florenzi ka qenë thjesht një “spektator” në projektin e trajnerit Fonseca te Roma. Mbrojtësi i djathtë ka zbritur në fushë vetëm në tetë ndeshje të Serisë A dhe është zëvendësuar në katër ndeshjet e fundit radhazi.

Me Euro 2020 shumë pranë, Florenzi kërkon të luajë sa më shumë. Flite se Interit ishte skuadra favorite për firmën e tij, por situata ka ndryshuar. Fiorentina ka filluar bisedat fillestare për të arritur te firma e 28-vjeçarit, por Florenzi është gjithashtu një objektiv edhe i ekipit francez, Lyon.

Si Lyon, ashtu dhe Fiorentina, i garantojnë minuta kapitenit të Romës, ndërsa tek Interit, rivaliteti në mbrojtje dhe skemat e Contes nuk i ofrojnë garanci italianit./abcnews.al

Roma-Dzeko.jpg
Veronik Istrefaj23:03 | 08/11/2019

Mbrojtësi i djathtë i Romës, Alessandro Florenzi, mund të largohet nga verdhekuqtë në janar, pasi minutat për të kanë qenë të kufizuara. Mediet italiane raportojnë se 28-vjeçari italian është i irrituar me vendimet e trajnerit Paulo Fonseca këtë sezon.

Ai ishte në stol kundër Borussia Monchengladbach në Europa League dhe kjo gjë nuk i ka pëlqyer aspak. Për Florenzin ka interesim nga Fiorentina, si dhe flitet se Interi është një nga skuadrat e tjera të interesuara për mbrojtësin romak.

Florenzi ka luajtur nëntë ndeshje për Romën këtë sezon, por ka startuar vetëm shtatë prej tyre. Për më tepër, ai ka luajtur 90 minuta të plota vetëm një herë këtë sezon, në humbjen 2-0 ndaj Atalanta në shtator./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono