FOTO/ Zjarri djeg çatinë e pallatit, shpëtojnë banorët

schedule22:34 - 10 Shkurt, 2020

schedule 22:34 - 10 Shkurt, 2020

Një zjarr me përmasa të mëdha ra mbrëmjen e së hënës në një pallat në qytetin e Bilishtit.

Burime nga bashkia dhe policia thanë për Abc News se nuk ka njerëz të lënduar por vetëm dëme materiale. Mësohet se është djegur çatia e pallatit, por me ndërhyrjen e zjarrfikëseve flakët janë lokalizuar, duke mos u përhapur nëpër banesa.

Dyshohet janë se flakët kanë nisur nga oxhaku, por shkaqet e sakta ende nuk dihen. Policia tha se po e heton ngjarjen./ abcnews.al