FOTO/ Vazhdon pastrimi në teatrin e shkatërruar të Mariupol

schedule09:47 - 26 Prill, 2022

schedule 09:47 - 26 Prill, 2022

600 persona i mbijetuan sulmit në teatrin Mariupol më 16 mar, ndërsa 300 persona humbën jetën, të cilët ndodheshin në katet e sipërme të godinës dhe në pjesën e pasme të teatrit.

Rikujtojmë se më shumë se 1000 njerëz ishin strehuar në teatër kur u shënjestrua nga forcat ruse, pavarësisht paralajmërimeve se në teatër strehoheshin fëmijë.

Ndërkohë vazhdojnë përpjekjet për pastruar teatrin nga mbetjet e bombardimit të forcave ruse, sipas fotove të publikuara nga skynews.