FOTO/ Momentet e fundit të Jan Prengës para rrëmbimit!

schedule17:01 - 18 Shkurt, 2020

schedule 17:01 - 18 Shkurt, 2020

Vrasja e 49 vjeçarit Jan Prenga vijon të jetë në qendër të opinionit publik për misterin që përmban vetë kjo ngjarje e rëndë.

Së fundmi detaje të reja kanë dalë në drite përmes fotove  që tregojnë momentet e fundit të Prengës para rrëmbimit, mëngjesin e 17 janarit. 49 vjeçari siç mund të dallohet përmes fotove shfaqet në një lokal, së bashku me një grua, ku më pas ngrihen dhe largohen. Ky ka qenë dhe momenti i fundit, kur Prenga është parë në lagjen ku banonte.

Ndërkohë më pas ai është rrëmbyer në rrugën “London”, ku si pasojë e dhunës së ushtruar ka humbur jetën më pas zhdukur, ndërsa nuk është gjetur ende trupi i tij. Sipas policisë, rrëmbimi i Jan Prengës u krye me një automjet të vjedhur “Range Over” dhe ka mbërritur i vdekur në bodrumin e resorit “Golden”, në Shijak.

Gjithashtu në lidhje me këtë ngjarje të rëndë janë shpallur në kërkim Gentian Doçi, Altin Hajri dhe Dritan Rexhepi, ku të tre rezultojnë emra të njohur për drejtësinë, pasi Doçi është pjesë e një prej bandave të Shkodrës.

Një ndër pistat që hetohet në lidhje me këtë ngjarje makabër është dhe lidhjet që vëllai i viktimës mund të ketë me autorët e dyshuar në rrëmbim./abncews.al