FOTO/ Brenda strehës së dashurisë së “Bennifer” me vlerë 18 milionë dollarë

schedule22:22 - 5 Tetor, 2021

schedule 22:22 - 5 Tetor, 2021

Ata janë të famshëm dhe shumë të dashuruar. Ribashkimi i Jennifer Lopez dhe Ben Affleck pas afro 20 vitesh ka qenë fokus i paparacëve gjatë muajve të fundit. Dyshja e famshme jetojnë në një vilë po aq mbresëlënëse sa dashuria e tyre, e cila ndodhet në Miami.

Streha e të dashuruarve është një banesë dykatëshe e stilit modern mesdhetar, e ndërtuar në një zonë të gjelbër prej 8,300 metra katrorë me palma gjigante. Një ndër pikat kryesore është zona private që lejon mysafirët që vijnë nga deti të ankorojnë varkat e tyre.

mpenifer__5_

Rezidenca me 11 dhoma gjumi dhe 12 banjo është rinovuar plotësisht që nga viti 2015 dhe vlerësohet rreth 18.9 milion dollarë. Çifti i famshëm paguan 130,000 dollarë qira në muaj. Në fakt, kjo shtëpi ishte zgjedhur nga Lopez si një strehë personale pas ndarjes së saj nga Alex Rodriguez.

mpenifer__4_

Pjesa më e mirë e shtëpisë është tarraca, e cila përveç pamjes mbresëlënëse të gjirit idilik Biscay, është e pajisur me një pishinë të madhe, xhakuzi dhe banjë, të dizajnuara posaçërisht për momente romantike nën yje ose për festa të paharrueshme me të famshëm.

mpenifer__7_

Sigurisht, brenda ka dhe një palestër me të gjitha komoditetet. Me pak fjalë, mjedisi është po aq përrallor sa dashuria e dy yjeve të famshëm.

mpenifer__8_

mpenifer__6_

mpenifer__1_

mpenifer__2_

/abcnews.al