Forcat ruse godasin me raketa Zaporizhzhia

schedule08:16 - 21 Tetor, 2022

schedule 08:16 - 21 Tetor, 2022

Një sërë shpërthimesh janë raportuar në qytetin juglindor të Ukrainës, Zaporizhzhia, sipas The Guardian.

Oleksandr Starukh, kreu i administratës shtetërore rajonale të Zaporizhzhia, tha në një postim në telegram se Rusia po sulmonte qendrën rajonale me raketa në orët e para të mëngjesit.

Ai u kërkoi banorëve të strehoheshin dhe të mos dilnin nga strehimoret deri në një njoftim të dytë.

/abcnews.al