Ferran Torres do të regjistrohet me Barçën falë Umtitit

schedule13:17 - 10 Janar, 2022

schedule 13:17 - 10 Janar, 2022

Barcelona ka përdorur një strategji interesante për të bërë regjistrimin e sulmuesit spanjoll, Ferran Torres.

Kjo gjë u arrit falë Samuel Umtiti, mbrojtësit francez. Umtiti ishte në merkato nga Barcelona por tashmë ato kanë rinovuar së bashku dhe Umtiti ka pranuar ulje të rrogës për arsye që Ferran të regjistrohet sa më shpejtë me fanellën katalanase.

Umtiti ka rinovuar kontratën deri në vitin 2026./ h.ll/abcnews.al