Eno Peçi sjell premierë absolute “Exil – Déjà Vu”

schedule15:51 - 22 Nëntor, 2017

schedule 15:51 - 22 Nëntor, 2017

Jemi mesuar ta shohim në skenën e madhe vjeneze në koncertin e fundvitit balerinin shqiptar Eno Peçi në pozat klasike, kësaj here ai vjen për publikun shqiptar si koreograf dhe interpretues në dy krijime të tij “Exil” dhe “Déjà Vu”. Peçi, në një intervistë për ABC News, rrëfen përshtatjen që i ka bërë pjesëve për skenën shqiptare dhe emocionet e përziera që ata përcjellin me gjuhën e trupit./abcnews.al

https://youtu.be/6V7rri6ic4A